Home » Genel » Ege Endüstri 1. Çeyrekte KAR Etti

Ege Endüstri 1. Çeyrekte KAR Etti

Ege Endüstri – 2020 Yılı 1. çeyrek bilançosu – 3 Aylık Bilanço

Borsa İstanbul’a 2020 yılının ilk 3 aylık bilançosunu gönderen Egeen 60.1 milyon TL KAR etti. 200.9 milyon liralık satış yapan şirketin özellikle yurt dışında görülen ekonomik yavaşlamadan etkilendiği dikkat çekti. 2019 yılını 249.8 milyon TL KAR ile tamamlayan Ege endüstri, 2018’de de 347.5 milyon lira KAR açıklamıştı.

Bilançoyla birlikte Koronavirüs salgını sonrası üretime ara veren önemli müşterilerinden MAN, Scania Avrupa ve Evobus&MBT Hoşdere’nin üretime (hızı düşürülmüş bir tempo ile) döndüğünü borsaya bildiren EGEEN için hazırladığımız temel analiz notlarımız ve bilanço analizine aşağıdaki sayfadan ulaşabilirsiniz.

İnceleyin: >> EGEEN Temel Analiz Notlarımız

İnceleyin: >> EGEEN Teknik Analiz

İnceleyin: >> EGEEN Temettü Dağıttı

Ege Endüstri Katılım Endeksinde Yer Alıyor mu?>> Katılım Endeksindeki Hisseler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

UYARI: Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti, araci kurumlar, portföy yönetim sirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müsteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi sözlesmesi çerçevesinde sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel görüslerine dayanmaktadir. Bu nedenle burada yer alan bilgilere dayanilarak yatirim karari verilemez.