Home » Genel » Borsadan 2 Sıfır Atılacak

Borsadan 2 Sıfır Atılacak

Borsa İstanbul’da 27 Temmuz 2020 tarihinden (Pazartesi) itibaren tüm endekslerden iki sıfır atılacaktır. Örneğin 24 Temmuz 2020 Cuma günü bist100 120.000 puan ile kapanış yapacak olursa Pazartesi günü 1200 puandan açılacaktır. Bugün seans devam ederken bist100 endeksi 119.200 puandan işlem görmektedir. Borsa İstanbul tarafından yapıla duyuru aşağıdadır.
(Haberin tarihi: 23.07.2020)

“BIST Pay Endekslerinden İki Sıfır Atılması Canlıya Geçiş Tarihi”
“BIST Pay Endekslerinden İki Sıfır Atılması’na ilişkin tüm hazırlıklar ve üye provaları bugün itibariyle tamamlanmış olup VİOP endeks vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleri işlem esaslarında değişiklik yapılmasını da içeren BISTECH işlem sistemi güncellemesi planlandığı şekilde 27 Temmuz 2020 tarihinde devreye alınacaktır. ”

Haberin linki: https://borsaistanbul.com/tr/duyuru/2973/bist-pay-endekslerinden-iki-sifir-atilmasi-canliya-gecis-tarihi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

UYARI: Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti, araci kurumlar, portföy yönetim sirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müsteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi sözlesmesi çerçevesinde sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel görüslerine dayanmaktadir. Bu nedenle burada yer alan bilgilere dayanilarak yatirim karari verilemez.