Home » Genel » Vakko Temettü Dağıtım Tarihi ve Miktarı

Vakko Temettü Dağıtım Tarihi ve Miktarı

Vakko Tekstil TEMETTÜ 2020: Vazgeçildi (45 kuruş brüt, 38 kuruş Net temettü önerilmişti)

Vakko şirketi (vakko hissesi), genel kurul toplantısında yönetim kurulunda önerilen temettü dağıtma önerisini iptal ederek brüt 0 TL, NET 0 TL ile temettü ödememe kararı aldı.

>> Ek Açıklamalar: (02.04.2020 tarihli)
ilgili gündem maddesi görüşülmüş ve aşağıdaki karar alınmıştır.

Şirketimizin 2019 yılı faaliyetleri sonucu oluşan vergi sonrası 83.845.256,00 TL. net dönem kârından toplam brüt 72.000.000,00 TL. kâr payının Kamuyu Aydınlatma Platformunda yayınlanan ‘’Kâr Dağıtım Tablosu” çerçevesinde dağıtılmasına ve ödemelerin 15/04/2020 tarihinden itibaren nakden yapılmasına yönelik Yönetim Kurulu’nun teklifi okundu. Madde hakkında şirket ortağı JEFF HAKKO’nun ;

İnceleyin: >> Borsadan Nasıl Para Kazanılır?

“Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 kaynaklı olarak şirketlerin finansman yapılarını ihtiyatlıkla takip etmeleri ve daha çok likiditeye sahip olmaları gereken bir dönemdeyiz. Yönetim Kurulumuz, kâr dağıtımı ile ilgili teklifini hazırlarken Covid 19 salgınının henüz ülkemiz ve dünya ekonomisine etkileri daha az öngörülebilir seviyelerde idi. Kâr dağıtılmasına ilişkin teklifin, içinde bulunduğumuz güncel koşullar nedeniyle kabul edilmeyerek, kâr dağıtımı yapılmamasını, Türk Ticaret Kanunu’nun 519’uncu maddesi uyarınca 2019 yılı kârından öncelikle % 5 oranındaki Genel Kanuni Yedek Akçenin ayrılmasını, bakiye kârın tamamının Geçmiş Yıllar Kârları olarak ayrılmasına” ilişkin önerisi okundu.

Her iki teklif ayrı ayrı oylamaya sunuldu. Yönetim Kurulu’nun kâr dağıtım teklifi 783.066,-TL.lık olumlu oya karşılık 143.142.615,028 TL.lık olumsuz oyla oy çokluğu ile kabul edilmedi. Şirket ortağı JEFF HAKKO’nun 2019 yılı kârının dağıtılmayarak geçmiş yıllar kârları hesabına aktarılmasına ilişkin teklifi ise 2.001 TL.lık olumsuz oya karşılık 143.923.680,028 TL.lık olumlu oyla oy çokluğu ile kabul edildi.

Haberin KAP Linki: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/834367

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

UYARI: Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti, araci kurumlar, portföy yönetim sirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müsteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi sözlesmesi çerçevesinde sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel görüslerine dayanmaktadir. Bu nedenle burada yer alan bilgilere dayanilarak yatirim karari verilemez.