Home » Temel Analiz » Tofaş Temettü Dağıtım Tarihi ve Miktarı

Tofaş Temettü Dağıtım Tarihi ve Miktarı

TOFAŞ Oto TEMETTÜ 2020: Toaso Net 2.04 TL

Tofaş Otomobil Fabrikası (toaso hissesi), brüt 2.40 TL, NET 2.04 TL temettü dağıtacak. 25 Mart 2020 tarihine portföylerinde hisse ile başlayan yatırımcılar temettü almaya hak kazanacaklar.

Tofaş Oto (toaso hissesi) 25 Mart 2020’de Temettü Dağıtıyor

>>Ek Açıklamalar: Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri II – 14.1 sayılı “Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği” uyarınca hazırlanan 2019 yılı konsolide Bilanço ve Gelir Tablosu’na göre Şirketimizin 2019 yılı ana ortaklığa ait net dönem karı 1.481.639.000 TL’dir. Dönem içinde sosyal yardım amacıyla vakıf ve derneklere yapılan bağış ve yardımların tutarı ise 6.707.127 TL’dir.

Net dönem kârından, Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Mevzuatı ve Şirketimiz Ana Sözleşmesi hükümleri ile Kâr Dağıtım Politikasına uygun olarak, yasal yükümlülükler düşüldükten sonra, Ortaklarımıza brüt %240,00 oranında toplam 1.200.000.000 TL nakit temettü ödenmesi,

Tam mükellef kurumlar ile Türkiye’de bir işyeri ve daimî temsilci aracılığı ile kâr payı elde eden dar mükellef kurum ortaklarımıza %240,00 nispetinde ve 1Kr’luk nominal değerde bir adet hisse senedine 2,40 Kr Brüt= Net nakit temettü ödenmesi,

Diğer hissedarlarımıza %240,00 nispetinde ve 1 Kr’luk nominal değerde bir adet hisse senedine Brüt 2,40 Kr, net 2,04 Kr nakit temettü ödenmesi ve Kâr payı ödeme tarihinin 25 Mart 2020 olarak belirlenmesine Ortaklar Genel Kurulu tarafından karar verilmiştir.

Tofaş Otomobil Teknik Analizlerimiz:
https://www.borsanalist.com/teknikanaliz/toaso

Ford Oto (FROTO) Teknik Analizlerimiz:
https://www.borsanalist.com/teknikanaliz/froto

Borsadan Nasıl Para Kazanılır Sayfamızı da Görün:
https://www.borsanalist.com/borsada-para-kazanma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

UYARI: Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti, araci kurumlar, portföy yönetim sirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müsteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi sözlesmesi çerçevesinde sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel görüslerine dayanmaktadir. Bu nedenle burada yer alan bilgilere dayanilarak yatirim karari verilemez.