Home » Genel » Teknosa’da Sermaye Arttırımı

Teknosa’da Sermaye Arttırımı

(23.12.2020) Teknosa şirketi (tknsa hissesi) borsaya gönderdiği bir bildirimle kayıtlı sermaye tavanını 200 milyondan 300 milyon TL’ye çıkarma kararı aldığını açıkladı. Yönetim Kurulu tarafından alınan kararla yeni kayıtlı tavan 2021-2025 yılları için geçerli olacak. Şirket Kasım-2020’de bedelli sermaye arttırımı yapmak amacıyla çalışmalara başladığını açıklamıştı. Teknosa’nın mevcut özsermayesi 110 milyon TL’dir.

NOT: Bu haberden sonra 08.01.2021 seansında teknosa hisseleri %9.98 yükselişle tavan yaparak 13.89 TL oldu.
Haber tarihi: 11.01.2021


İnceleyin: >> Sabancı Holding Teknosa Hissesi Sattı

“Sermaye Artırımı Konusunda Çalışmalara Başlanması” ile ilgili KAP Haberi 26.11.2020
Sermaye piyasası mevzuatına uygun olarak hazırlanan 30.09.2016 tarihli finansal tablolarından itibaren negatif özkaynağı bulunan Şirketimiz 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu (TTK)’nun 376’ncı maddesinin üçüncü fıkrası kapsamında bulunmaktadır. Diğer taraftan, 30.09.2020 tarihli en yakın ara dönem finansal tabloları itibarıyla Şirketimiz kuruluşundan itibaren en yüksek çeyreklik finansal performansını elde etmiş olup, son yıllardaki stratejik atılımları doğrultusunda başarılı performansını artırarak devam ettirmeyi hedeflemektedir.

Bu kapsamda, Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 23.11.2020 tarihli toplantısında, Şirketimizin TTK’nın 376’ncı maddesi kapsamından çıkarılması ve gelecekte yeni fırsatları değerlendirebilmesine imkan tanıyan güçlü bir finansal yapıya kavuşturulması amaçlarıyla;

1.Şirketimizin çıkarılmış sermayesinin, mevcut ortaklarımızın yeni pay alma hakları kısıtlanmaksızın ve tamamı nakden karşılanmak üzere artırılmasına yönelik çalışmalara başlanmasına,

2.Bedelli sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek payların miktarının ve yeni pay alma hakkı kullanım fiyatının, Şirketimizin 2020 yılı hesap dönemine ait finansal sonuçlarının kesinleşmesinin ardından belirlenmesine,

3.Konuyla ilgili çalışmaların tamamlanmasını müteakiben sermaye artırımına ve ihraç edilecek payların satış yöntemine ilişkin gerekli unsurları içeren bir Yönetim Kurulu kararı alınmasına, karar verilmiştir.

Yatırımcılarımızın tam ve eksiksiz bir biçimde bilgilendirilmeleri ve konuyla ilgili sağlıklı bir değerlendirme yapabilmelerinin temini için Şirketimizin söz konusu 23.11.2020 tarihli Yönetim Kurulu kararının kamuya açıklanması, Sabancı Holding tarafından pay satış bilgi formu onayı için Kurul başvurusu yapıldığının kamuya duyurulmasıyla eşzamanlı olarak ilan edilmek üzere ertelenmiştir.

Anılan Yönetim Kurulu kararı uyarınca gerçekleştirilmesi planlanan sermaye artırımına yönelik çalışmalara Şirketimiz nezdinde başlanmış olup, konuyla ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

KAP Linki: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/890058


İnceleyin: >> Hektaş’tan Hem Bedelli Hem de Bedelsiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

UYARI: Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti, araci kurumlar, portföy yönetim sirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müsteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi sözlesmesi çerçevesinde sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel görüslerine dayanmaktadir. Bu nedenle burada yer alan bilgilere dayanilarak yatirim karari verilemez.