Home » Genel » Marmaris Altınyunus Turistik Tesisleri: Antalya’da Otel Planı

Marmaris Altınyunus Turistik Tesisleri: Antalya’da Otel Planı

Marmaris Altınyunus Grafik – 15.01.2021

(23.12.2020)Marmaris Altınyunus Turistik Tesisleri şirketi (MAALT hissesi) borsaya gönderdiği bir bildirimle Antalya’daki Talya oteli konusunda açılan bir davayı kazandığını iletti. Otelin uygulama imar planının iptali için açılan dava rededildi ancak süreç itiraz hakkı sebebiyle devam ediyor. Şirket, dava sürecinin tamamlanmasından sonra daha önce 2013’te faaliyetleri durdurulan Talya oteline yatırım yapma aşamasına geçmeyi planladığını açıkladı.

NOT: Son günlerde sert hareketlerle yükselen MAALT hissesi 2020’nin son haftasında 98 TL civarındaydı. Hisse senedi son 2 haftada yaptığı hareketlerle 188 TL’ye kadar yükseldi.

Özsermayesi sadece 5.515.536 olan şirketin özkaynakları 100.503.539 TL olduğu için bedelsiz potansiyeli yüksektir. 1 hisse için 17.22 yeni hisse verme gücü bulunmaktadır. Şirket 2020 yılının ilk 9 ayında 12.3 milyon TL KAR etmişti. KARın çoğu finansman gelirlerinden oluşmaktadır. Şirketin hisselerinin %36.81’i Koç Holding’e aittir.

(Haber tarihi: 15.01.2021)


İnceleyin: >> Bedelsiz Potansiyeli Hesaplama: Örnekle Bir Şirketle Anlatım

“Talya Otelinin Yeniden Yapımı” ile ilgili Dava Konusundaki KAP Haberi 14.01.2021
Son olarak 30.09.2020 faaliyet raporumuzda bilgisi verilen, Antalya’da bulunan Talya Otelimizin yeniden yapımı ile ilgili olarak Muratpaşa Belediyesi nezdinde kesinleşmiş olan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planının iptali talebi ile bazı şahıslar tarafından açılan davada, Mahkeme tarafından davanın reddi yönünde karar verildiği bilgisi edinilmiş olup, kararın tebliğinden itibaren 30 gün içerisinde davacı tarafından Bölge Adliye Mahkemesi nezdinde istinaf yolu ile itirazda bulunulabilecektir. Talya Otel ile ilgili yatırım çalışmalarına ruhsat ve izinlerin alınması gibi ilgili bütün idari işlem ve süreçlerin tamamlanmasından sonra başlanabilecektir. Konuya ilişkin önemli gelişmeler faaliyet raporları ve özel durum açıklamaları vasıtasıyla yatırımcılarımızla paylaşılacaktır.

KAP Linki: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/902245


İnceleyin: >> Hektaş’tan Hem Bedelli Hem de Bedelsiz

Faaliyet Raporundaki Bilgi – Talya Oteli – 2020 9-Aylık Bilanço
“Divan Antalya Talya Oteli’nin faaliyetleri 13 Mayıs 2013 tarihi itibariyle durdurulmuş olup bu tarih ve sonrası için Divan Antalya Talya Oteli herhangi bir rezervasyon kabul edilmemiştir. Yeniden yapım dahil renovasyon imkanlarına ilişkin idari ve hukuki süreç devam etmekte olup, ilgili süreçler tamamlandıktan sonra inşaat faaliyetlerine başlanabilecektir. Mares Oteli ise kiraya verilmiş olup, Otel nezdinde yapılan yatırımlara ilişkin bilgilerin finansal raporumuzn 6 numaralı dipnotundan takip edilmesi mümkündür.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

UYARI: Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti, araci kurumlar, portföy yönetim sirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müsteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi sözlesmesi çerçevesinde sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel görüslerine dayanmaktadir. Bu nedenle burada yer alan bilgilere dayanilarak yatirim karari verilemez.