Home » Genel » Kripto: Loopring BlockZinciri ve LRC Analizi

Kripto: Loopring BlockZinciri ve LRC Analizi

Loopring blok zincirinin kriptoparası LRC, yakın zamanda gördüğü zirve sonrası Bitcoin’deki düşüşe de uyarak çakılmıştı. Teknik açıdan bakıldığı zaman LRC önemli bir tepki bölgesinde. 2021-KAsım’da $3.85’ı gören Loopring, Bitcoin’deki geri çekilme ile 22 Ocak 2022’de 64 cent’e kadar düşmüştü.

Loopring ve LRC teknik analizimiz ve kısa bir tanıtım aşağıda yer almaktadır.


FED tarafından faiz artışlarına başlanmasının beklendiği 2022-Mart ayından önce
LRC’nin şu an işlem gördüğü fiyat: $1.03 (yaklaşık 13.9 TL)

Haber tarihi: 06.02.2022

Loopring Blokzincirinin kriptoparası LRC’nin USDT Cinsinden Günlük Analizi

Loopring LRC’nin Dolar Cinsinden Teknik Analizi
Bitcoin’in yeniden $40.000 aşması ile mavi düşen trendinin üstüne çıkan lrc / usdt, Bu trendin üstünde ve 22 günlük üssel hareketli ortalamanın (EMA) ($1.08) hemen altında işlem görüyor. Grafiğimizde pembe renkle gösterdiğimiz bu ortalamayı loopring’in aşması durumunda:

– 50 günlü EMA: $1.38
– 100 günlük EMA: $1.48
– 200 günlük EMA: $1.27

seviyeleri hedeflenebilir. Burda en önemli seviye grafikte siyahla gösterilen 200 günlük EMA= $1.27 civarıdır.

Daha kısa vadede $1.10 ve $1.20-$1.23 yatay dirençleri takip edilebilir.

Bu tip sıkışmalarda sert düşüş trendi kırıldığı takdirde yükselişler de tatmin edici olabilmektedir. Ancak hemen yakındaki önemli hareketli ortalamaların direnç görevi yapacakları ve bu bölgede bir süre yatay hareketler olabileceği ihtimali de değerlendirilmelidir. FED’in faiz artışlarına başlamak üzere olduğu şu sıralarda öncelikli hedefler (dirençler), bu hareketli ortalamalar olabilir.

Teknik açıdan önemli direnç seviyeleri aşıldıktan sonra (örneğin yukardaki hareketli ortalamalar) fiyatlar bir süre yükselir. Genellikle daha sonra ONAY alma amaçlı bu önemli seviyelere dönüldüğü de olur.

Loopring LRC – Göstergeler
MACD göstergesi şimdilik negatif bölgede olduğu için yükseliş hareketini ilk etapta tepki olarak görmekte ve sınırlı olacağını varsaymakta fayda olabilir. MACD pozitif bölgeye geçerse yükselişin daha kalıcı olabileceği ihtimali yeniden değerlendirilmelidir. Yatırımcılar kendi yatırım anlayışlarına göre karar vermelidir.

Loopring Blokzincirinin Kriptoparası LRC’nin USDT Cinsinden Haftalık Analizi

lrc Haftalık
Haftalık lrc/usdt grafiğimizde siyah trend çizgisi yaklaşık 98 cent’tir. Bu seviye düşüşlerde ilk destek olarak çalışmalıdır. Burdaki sert düşüş trendi kırılırsa $1.35’daki 22 haftalık EMA hedeflenebilir.

Loopring’in Kısa Tanıtımı ve Piyasa Değeri
Loopring, DEX’lerin yani merkeziyetsiz borsaların oluşturulmasını mümkün kılmak amacıyla geliştirilmiş düzey-2 (Layer-2) bir blockzinciridir.

Ethereum’un ölçeklenebilirlik problemine çözüm sunan Loopring’in (Polygon MATIC gibi) kriptoparası olan LRC, Ethereum tabanlı kripto para birimidir.

Loopring, ölçeklenebilirlik sorununu son dönemde popüler olan zkRollup denilen bir yöntemle çözer. Yapılacak işlemlerin toplanması ve yapılması zkRollup ile blokzincirinin dışında ve doğruluğu ispatlanabilir şekilde olur.

Ethereum blockchain’inde alım-satım ve ödeme işlemlerinin düşük ücretlerle ve yüksek verimlilikle yapılmasını sağlar.

Loopring, merkeziyetsiz kripto borsalarının geliştirilmesi için tasarlanmıştır. Artan iş yükü sebebiyle sıkışıklık yaşanan ve işlem ücretleri artan Ethereum’da bu sorunu çözme hedefi bulunmaktadır. Örneğin Uniswap ve Sushiswap gibi DEX’ler, Ethereum’daki sıkışıklığın ve iş yükünün artmasındaki uygulamalardandır. Loopring, bu tarz uygulamaların yapmakta olduğu kripto ticaretinin bir yan zincire kaydırılması ile tıkanmayı hafifletebilmektedir.

Coinmarketcap.com sitesine göre Loopring’in piyasa değeri $lrc=$1.06 iken $1,407,652,528 dır. Dolaşımda 1.33 milyar LRC coin bulunmaktadır.

Uyarı
Bu analiz, yatırım tavsiyesi vermek amacıyla yapılmamıştır. Kripto paralarda sert hareketler olmaktadır. Analizimiz uzun vade için geçerli olsa da orta vadede Bitcoin’in yönü genellikle belirleyicidir. Dolayısıyla Bitcoin’de sert düşüşler olursa çoğu paranın da olumsuz etkileneceği unutulmamalıdır.

KriptoPara: Chainlink’in Tanıtımı ve $link Analizi
KriptoPara: Cardano (ADA) ve Chainlink (LiNK) : Önemli Anlaşma
$ Bazında 30’a Katladı
Kripto Parada Tarihi Adım – İlk Halka Arz: Coinbase
Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Sert Düştü: Önemli Hareketli Ortalama Değerleri
Sektörlere Göre Borsadaki Şirketler
Fiyat Kazanç Oranı Düşük ve Yüksek Hisseler
5G Hisseleri
Fenerbahçe Kripto Satışında Beklentileri Aştı
Federal Mogul’dan Bir Yatırım Daha
KriptoPara: Tezos’un Tanıtımı ve xtz Analizi
KriptoPara: Ripple’ın Kurucusundan Önemli Açıklamalar
KriptoPara: Bitcoin’e Akıllı Kontrat Desteği Sunan Stacks STX’in Analizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

UYARI: Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti, araci kurumlar, portföy yönetim sirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müsteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi sözlesmesi çerçevesinde sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel görüslerine dayanmaktadir. Bu nedenle burada yer alan bilgilere dayanilarak yatirim karari verilemez.