Home » Genel » Karel Türkcell’den Sonra Vodafone’dan da İhale Aldı

Karel Türkcell’den Sonra Vodafone’dan da İhale Aldı

Karel Elektronik, Vodafone Telekomünikasyondan yaklaşık 450 milyon TL’lik ihale aldı. Bu ihale için şirket, Vodafone’un 51 ildeki baz istasyonları ile fiber optik hatlarının ve İstanbul, Ankara, Adana, Samsun, Erzurum, Diyarbakır, İzmir, Antalya, KKTC Lefkoşa’da kurulu Vodafone Teknoloji ve Vodafone Veri Merkezlerinin her türlü bakım, onarım ve kurulum hizmetleri işini yapacak. İhale 1 Ekim 2020’den itibaren 3.5 yıllık bir dönemi kapsıyor. Karel daha önce de Türkcell’den 500 milyon TL değerinde ihale almıştı. Şirketin 30.07.2020 tarihli açıklaması aşağıda yer almaktadır:

NOT: Bu haberi paylaştığım sırada portföyümde KAREL hisse senedi bulunmaktadır.

>>KAREL’in KAP’a Gönderdiği Açıklama (30.07.2020)
“Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.’nin Ankara, Kayseri, Samsun, Adana, Diyarbakır ve Erzurum Bölgelerinde yer alan 51 ildeki baz istasyonları ile fiber optik hatlarının ve İstanbul, Ankara, Adana, Samsun, Erzurum, Diyarbakır, İzmir, Antalya, KKTC Lefkoşa’da kurulu Vodafone Teknoloji ve Vodafone Veri Merkezlerinin her türlü bakım, onarım ve kurulum hizmetleri işi ihalesini kazandığımız Vodafone tarafından resmi olarak bildirilmiştir.

Söz konusu ihale için imzalanacak sözleşme, 01.10.2020 tarihinden itibaren 3,5 yıl boyunca geçerli olacaktır. Tarafımızca iş toplamının sözleşme birim fiyatlarıyla yaklaşık 450 Milyon TL civarında olacağı tahmin edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
Haberin KAP Linki: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/864284

Karel, Türkcell’den İhale Aldı:
https://www.borsanalist.com/karel-elektronik-turkcellden-ihale-aldi

Karel Vodafone’dan İhale Aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

UYARI: Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti, araci kurumlar, portföy yönetim sirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müsteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi sözlesmesi çerçevesinde sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel görüslerine dayanmaktadir. Bu nedenle burada yer alan bilgilere dayanilarak yatirim karari verilemez.