Home » Genel » Karel, TOGG’un Elektrikli Araç Tedarikçisi Listesinde

Karel, TOGG’un Elektrikli Araç Tedarikçisi Listesinde

Karel Elektronik, TOGG’un tasarlayarak üreteceği elektrikli araç (ya da otomobil) için tedarikçi listesinde olacak.

09.03.2021 tarihinde KAP’a gönderilen bildirime göre TOGG, elektrikli aracın bagaj kapağı kontrol ünitesinin tasarım ve üretiminde Karel’in aday olarak seçildiğine dair bir yazı gönderdi.

TOGG’dan daha önce yapılan açıklamaya göre C segmentinde bir SUV olan ilk ürünün, 2022 yılı sonunda yola çıkartılması hedefleniyor. 2030 yılına kadar ise ürün gamı geliştirilerek 5 modelle farklı ihtiyaçlara cevap verilecek.

(Sayfanın hazırlanma tarihi: 09.03.2021, Güncellenme tarihi: 12.03.2021)

Karel’in TOGG’dan Gelen Yazı İle İlgili KAP’a Gönderdiği Açıklama (09.03.2021)

“Firmamız son 5 yıldır otomotiv alanındaki faaliyetlerini çevresel görüş sistemleri ve elektronik kontrol ünitesi üzerine yoğunlaştırmıştır. Bu çalışmaların neticesinde TOGG’la da görüşüp üzerinde çalıştığımız çeşitli projelerimizi TOGG’la paylaşma fırsatını yakalamıştık.

Bugün, TOGG bünyesinde geliştirilecek araç için tasarlanması gereken elektronik kontrol ünitesi kapsamında değerlendirdiğimiz bagaj kapağı kontrol ünitesinin tasarım ve üretim faaliyetleri için firmamızın tercih edildiğine dair “Letter of Nomination” tarafımıza ulaşmıştır.

Bu tercih, aynı zamanda firmamızın bu projede TOGG bünyesinde doğrudan tedarikçi listesi içerisinde yer almasına da olanak tanıyacaktır.”

Karel’in TOGG’dan Gelen Yazı İle İlgili KAP’a Gönderdiği 2. Açıklama (11.03.2021)

“9 Mart 2021 tarihinde TOGG’dan gelen “Letter of Nomination”la ilgili KAP’ta yaptığımız açıklamamız üzerine yatırımcılarımızdan çeşitli sorular gelmiştir. Yatırımcılarımızdan gelen sorular üzerine bu açıklamanın yapılması gerekliliği doğmuştur.

TOGG’dan gelen “Letter of Nomination” bir satın alma siparişi değildir. “Letter of Nomination” ancak belirli bir zaman planı içinde tasarım ve ürünleştirme dahil belirli şartların yerine getirilmesi halinde satın alma siparişine dönüşebilecektir. “Letter of Nomination”ın satın alma siparişine dönüşebilmesi için TOGG ile şirketimiz arasında satın alma detaylarında ayrıca mutabık kalınması gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur ”

Gersan Elektrik: Döviz Bazlı Anlaşma ile Yıllık Cirosundan Büyük İş Aldı
Vestel’den Elektrikli Araç Hamlesi
Mobil İletişim, Haberleşme ve Telekomünikasyon Hisselerinin Performansı
Karel’den Otomotiv Sektörü Hamlesi
Vestel Temettü Dağıtma Tarihi ve Miktarı
Karel, Otomotiv Şirketleri İle Görüşüyor
Karel Elektronik Kart Üretim Kapasitesini Arttırdı ve Arttırmaya Devam Edecek
Karel Elektronik Temettü Dağıtma Tarihi ve Miktarı
Karel Teknik Analiz
Karel Elektronik Türkcell’den İhale Aldı
Karel’den Önemli İhracat
KAREL
Vestel Beyaz Eşya Temettü Dağıtma Tarihi ve Miktarı
Arçelik Temettü Dağıtma Tarihi ve Miktarı
Aselsan: BEDELSİZ ve Temettü Haberleri
İslami Esaslara Uygun 200’e Yakın Hisse
Fiyat Kazanç Oranı Düşük ve Yüksek Hisseler
Bedelsiz Potansiyeli Hesaplama
Federal Mogul’dan Bir Yatırım Daha
Karel Nokia Anlaşması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

UYARI: Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti, araci kurumlar, portföy yönetim sirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müsteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi sözlesmesi çerçevesinde sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel görüslerine dayanmaktadir. Bu nedenle burada yer alan bilgilere dayanilarak yatirim karari verilemez.