Home » Genel » Federal Mogul: Çevresel ve Sosyal Risk Yönetimi Kararı ve Fırsatlar

Federal Mogul: Çevresel ve Sosyal Risk Yönetimi Kararı ve Fırsatlar

Borsa İstanbul’da FMIZP kodu ile işlem gören Federal Mogul İzmit Piston, yıllık (ve gerekirse ara dönem) faaliyet raporlarında, sürdürülebilirlik ilkelerinin uygulanıp uygulanmadığının takip edilmesi amacıyla bir sürdürülebilirlik komitesinin kurulmasına karar verildiğini açıkladı. Şayet sürdürülebilirlik ilkeleri uygulanmıyor ise buna ilişkin gerekçeli açıklamalar yapılacak. İlgili ilkelere tam olarak uymama dolayısıyla çevresel ve sosyal risk yönetiminde (ÇSY) meydana gelen etkiler belirtilecek. Bu sebeple Yönetim Kurulu ÇSY öncelikli konularını, bunlara ilişkin risklerini ve fırsatlarını belirlemek ve buna uygun ÇSY politikalarını oluşturmak, söz konusu politikaların etkin bir biçimde uygulanması bakımından ve ÇSY politikalarının yürütülmesinden sorumlu olacak Sürdürülebilirlik Komitesinin kurulmasına karar verdiğini açıklamıştır. (Tarih: 05.01.2021):

>> Federal Mogul İzmit Piston’un Çevresel ve Sosyal Risk Yönetimine İlişkin KAP Haberi – 05.01.2020
Gündemdeki konuyu müzakere eden Yönetim Kurulumuz,

1 ) Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi olan Pelin Ekimeri’nin organizasyon değişikliği sebebiyle bu görevine 31.12.2020 tarihi mesai saati sonu itibariyle son verilmesine ve yerine 01.01.2021 tarihinden itibaren göreve başlamak üzere Atıl Bora Atak’ın atanmasına karar verildi.

2 ) Sermaye Piyasası Kurulu tarafından Kurumsal Yönetim Tebliğinde yapılan değişiklik ile Yıllık faaliyet raporlarında, (ve önemli değişiklik olması durumunda ara dönem faaliyet raporlarında) sürdürülebilirlik ilkelerinin uygulanıp uygulanmadığına, uygulanmıyor ise buna ilişkin gerekçeli açıklamaya, bu ilkelere tam olarak uymama dolayısıyla çevresel ve sosyal risk yönetiminde (ÇSY) meydana gelen etkilere ilişkin olarak açıklamaya yer verilmesi öngörülmüştür. Bu sebeple Yönetim Kurulu ÇSY öncelikli konularını, bunlara ilişkin risklerini ve fırsatlarını belirlemek ve buna uygun ÇSY politikalarını oluşturmak, söz konusu politikaların etkin bir biçimde uygulanması bakımından ve ÇSY politikalarının yürütülmesinden sorumlu olacak Sürdürülebilirlik Komitesinin kurulmasına karar verilmiştir.

3 ) Sorumlu komite, politikalar kapsamında gerçekleştirilen faaliyetleri yılda en az bir kez ve her halükarda yıllık faaliyet raporlarının kamuya açıklanması için belirlenen azami süreler içerisinde kalacak şekilde Yönetim Kuruluna raporlayacaktır.

4 ) Sürdürülebilirlik Komitesine başkanı olarak Bağımsız yönetim kurulu üyesi Mehmet Ali Güneysu’nun, Sürdürülebilirlik Komitesine üye olarak bağımsız yönetim kurulu üyesi Arda Batu’nun, İnsan Kaynakları Direktörü Ayşe Doğruöz’ün ve Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi, Muhasebe Müdürü Bora Atak’ın seçilmesine karar verilmiştir.

KAP Linki: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/897032

İnceleyin: >> BEDELSİZ POTANSİYELİ Nasıl Hesaplanır? Örnekle Anlatım

İnceleyin: >> İhracatını 4’e Katladı

İnceleyin: >> Federal Mogul İzmit Piston’dan Temettü

İnceleyin: >> Federal Mogul İzmit Piston: SPK’dan Bize Gelen Cevaplar

İnceleyin: >> Federal Mogul İzmit Piston 2008 Krizi Fiyatlarında

İnceleyin: >> Federal Mogul Göetze Hindistan’da hisse senedi fiyat teklifi yükseltiliyor mu?

İnceleyin: >> Federal Mogul İzmit Piston’da Göstergeler Diplerde

İnceleyin: >> FMiZP Teknik Analizleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

UYARI: Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti, araci kurumlar, portföy yönetim sirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müsteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi sözlesmesi çerçevesinde sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel görüslerine dayanmaktadir. Bu nedenle burada yer alan bilgilere dayanilarak yatirim karari verilemez.