Home » Genel » KriptoPara: Cardano (ADA) ve Chainlink (LiNK) : Önemli Anlaşma

KriptoPara: Cardano (ADA) ve Chainlink (LiNK) : Önemli Anlaşma

Kripto parada son günlerin en önemli gelişmelerinden birisi dün (25.09.2021 Cumartesi) Cardano topluluğunun 2021 zirvesinde duyuruldu. Chainlink ve Cardano birlikte çalışma kararı aldıklarını açıkladılar. Bu kararın, iki projeye de olumlu yansıması ve kripto paraları ada ile link’i pozitif etkilemesi bekleniyor.

Ethereum’un en büyük rakiplerinden birisi olan Cardano, 12 Eylül 2021’de yaptığı büyük güncelleme ile (hard fork) akıllı kontratları desteklemeye başlamıştı.

Ethereum ve birçok diğer blok zinciri ile zaten çalışmakta olan Chainlink’in Cardano ile de çalışmaya başlaması önemli bir adım olarak niteleniyor.

Özellikle Cardano’da akıllı kontratların desteklenmesi ile burda geliştirilecek olan uygulama ve kontratların ihtiyacı olan block-dışı verilerin güvenilir ve doğru bir şekilde temininde Chainlink’e önemli bir pay düşecektir.


Haber tarihi: 26.09.2021

NOT: Sayfanın tamamlanması birkaç gün sürebilir.

Teknik Görüntü – $link
Gelen haberle hareketlenen link’in usd dolar cinsinden günlük grafiği aşağıda gösterilmiştir. $24.5 civarından işlem gören kripto parada siyah çizgi, 200 günlük üssel hareketli ortalamaları (EMA) göstermektedir. 200 günlük EMA bugün için $25.09’dır. Bu seviyenin kırılarak destek görevi yapması, yukarı hareketler için önemi bir aşama olacaktır.

Link’in Dolar cinsinden günlük grafiği ve teknik analiz

Teknik Görüntü – $ada
Hareketli ortalamalar açısından daha pozitif görünen ADA, 2021-Temmuz’da 1 $ civarındaki desteğini test ettikten sonra Alonzo güncellemesi öncesinde $3’ın biraz üstünü gördü ve düzeltmeye geçti. $2.29’dan işlem gören ADA, düşen trendi kırabilirse yeni bir atak gelebilir. 50 günlük EMA $2.28 destek ve 22 günlük EMA $2.37, yakındaki direnç olarak dikkat çekmektedir.

Ada’nın Dolar cinsinden günlük grafiği ve teknik analiz
KriptoPara: Chainlink’in Tanıtımı ve $link Analizi
Fiyat Kazanç Oranı Düşük ve Yüksek Hisseler
Bedelsiz Potansiyeli Hesaplama
Sektörlere Göre Borsadaki Şirketler
5G Hisseleri
Bist Temettü Endeksi Hisseleri – Alınan ve Çıkarılan Hisseler
Bu 4 Sektöre 2021’de Dikkat
İslami Esaslara Uygun Hisseler
KriptoPara: Ripple’ın Kurucusundan Önemli Açıklamalar
Logo vector created by starline – www.freepik.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

UYARI: Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti, araci kurumlar, portföy yönetim sirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müsteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi sözlesmesi çerçevesinde sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel görüslerine dayanmaktadir. Bu nedenle burada yer alan bilgilere dayanilarak yatirim karari verilemez.