Home » Genel » Bosch Fren’den Ford İçin Elektrikli Fren Atağı

Bosch Fren’den Ford İçin Elektrikli Fren Atağı

Borsa İstanbul’da BFREN kodu ile işlem göre Bosch Fren, Ford Otomotiv için elektrikli fren üretecek. Bu üretim için gerekli olan hattın kurulmasını sağlayacak olan yatırım teşvik belgesinin alındığı açıklandı. 25 milyon lirayı aşan teşvik belgesi ile yatırımların 2021’de tamamlanması beklenmektedir. (Tarih: 01.12.2020):

>> BFREN’in 01.12.2020 Tarihli KAP Açıklaması:
Şirketimiz Bosch Fren Sistemleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile şirketimiz pay sahiplerinden Robert Bosch GMBH tarafından Ford Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne elektrikli fren sistemleri tedarik edilmesi hususunda bir ön mutabakat oluşturulduğu daha önce kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Bu projeye istinaden gerekli olan hat yatırım tutarı netleşmiş ve akabinde teşvik başvurusu yapılmıştır. Sözkonusu proje ile ilgili yeni Yatırım Teşvik Belgesi alınmıştır. İlgili teşvik belgesi tutarı 25.058.877 TL’dir. Yatırımın 2021 yılı içerisinde tamamlanması öngörülmektedir. Seri üretimin başlangıç tarihi daha önce de belirtildiği gibi 2023 yılıdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

KAP Linki: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/890830

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

UYARI: Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti, araci kurumlar, portföy yönetim sirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müsteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi sözlesmesi çerçevesinde sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel görüslerine dayanmaktadir. Bu nedenle burada yer alan bilgilere dayanilarak yatirim karari verilemez.