Home » Teknik Analiz » Aselsan Ne Zaman ve Nasıl Yükselişe Başlar?

Aselsan Ne Zaman ve Nasıl Yükselişe Başlar?

Aselsan Düşüş Trendindeyken – Fiyatlar ve Hareketli Ortalamalar

Aselsan yorum ve analiz: Bu sorunun teknik açıdan cevabı aslında gayet basit. 2017 yılındaki gibi önemli hareketli ortalamaların, aşağıdaki grafikteki gibi yukarı doğru teker teker kırılması gerekiyor. Siyah renkli çizgiyle gösterdiğimiz 200 günlük hareketli ortalama, kapanış fiyatlarının altında kaldığında güzel bir sinyal gelmiş olacaktır. Bu durum oluşunca da geçmişteki gibi sıklıkla “Aselsan neden yükseliyor?” sorusu sorulacak ve cevaplardan birisi de muhtemelen böyle önemli bir hareketli ortalamanın kırılması sonrası oluşabilecek sert bir yükseliş beklentisi olacaktır.

Bugünkü durum ise yukardaki grafikte gösterilmiştir. Yani “Aselsan neden düşüyor?” sorusunun teknik cevaplarından birisi hisse fiyatının, hareketli ortalamaların altında olmasıdır. Durum böyleyken hisseler bir süre düşüş kanallarında hareket edebilmektedirler.

Teknik analiz, sebebin ne olduğu ile ilgilenmez. Alımlar başladığında fiyatlar aşağıdan hareketli ortalamalara yaklaşır ve iştah arttıkça ortalamaların üstüne çıkar. Göstergeler düzelmeye başlar. Sonra ardından birileri tarafından önceden bilinen pozitif haberlerin, küçük yatırımcılar tarafından da öğrenilmesi sağlanır.

Aselsan Yükseliş Trendindeyken – Fiyatlar ve Hareketli Ortalamalar

Aselsan için Güncel Yorum ve Analizlerimiz :
https://www.borsanalist.com/teknikanaliz/aselsan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

UYARI: Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti, araci kurumlar, portföy yönetim sirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müsteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi sözlesmesi çerçevesinde sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel görüslerine dayanmaktadir. Bu nedenle burada yer alan bilgilere dayanilarak yatirim karari verilemez.