Home » Genel » ABD’ye Otomotiv Endüstrisi İhracatı Mayıs-2019’da %80 Arttı

ABD’ye Otomotiv Endüstrisi İhracatı Mayıs-2019’da %80 Arttı

(15.06.2019) Türkiye İhracatçılar Meclisinin yayınladığı Mayıs ayı ihracat verilerine göre Amerika Birleşik Devletlerine yapılan otomotiv endüstrisi ihracatı %80 arttı. Son dönemde ABD-Türkiye arasında yaşanan sıkıntılara rağmen aylık ihracatın 58.6 milyon dolardan 105.6 milyon dolara yükseldiği görülmektedir.

Otomotiv Endüstrisi İhracatı (Mayıs, 2019)

http://www.tim.org.tr/tr/ihracat-rakamlari.html adresinde yayınlanan verilere göre son dönemde yavaşlama beklenen Almanya’ya yapılan ihracatta da küçük te olsa dolar bazında artış görülmektedir. 2018-Mayıs’ta 423 milyon dolar olan otomotiv endüstrisi ihracatı, 2019-Mayıs’ta 425 milyon dolara yükselmiştir.

Otomotiv Endüstrisi Portalı Marklines‘ın yayınladığı verilere göre de Almanya’da binek oto satışları Mayıs’ta %9 artmıştı.
https://www.marklines.com/en/statistics/flash_sales/salesfig_germany_2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

UYARI: Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti, araci kurumlar, portföy yönetim sirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müsteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi sözlesmesi çerçevesinde sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel görüslerine dayanmaktadir. Bu nedenle burada yer alan bilgilere dayanilarak yatirim karari verilemez.