Home » Teknik Analiz » Tavan Olan Katmerciler Nereye?

Tavan Olan Katmerciler Nereye?

Borsaya bildirilen ihracat bağlantısı ve alınan sipariş haberiyle daralan üçgen formasyonunu aşan (henüz kırılmadı) Katmr hissesi, hareketten bir gün önce yayınladığımız teknik analizlerimizdeki seviyeleri test etmektedir. 50 günlük hareketli ortalamanın üstünde olmasının pozitif olduğunu yazdığımız hissede 2.10 TL aşıldığı takdirde 100 ve 200 günlük hareketli ortalamaların test edilebileceği şeklinde yorum yapmıştık. 100 günlük HO=2.28 geçildi. 2.45’te direnç belirlediğimiz Katmr hissesinin 2019-6 aylık bilançosunun açıklanmasına az bir zaman kala (yükseliş devam ettiği takdirde) 200 günlük HO=2.68 TL seviyesinin kırılıp kırılmayacağını görmekte fayda olabilir.

Grafiklerimizde katmerciler hissesinin sert düşüş trendinde olduğunu ve yükselişlerin ilk aşamada bu düşüş trend sınırına kadar olabileceğini belirtmiştik. Yüksek hacimle 1.60’lardan dönmesine dikkat çektiğimiz hissenin 2.45’i aşması durumunda haftalık bazda 2.55 TL’de düşüş trend direnci bulunmaktadır. Günlük grafikte hisse aşağıda boşluk brakmıştır (Ancak geçmişte bu boşluğu uzun süre doldurmadığı da görülmüştür.). Geri dönüşlerde ilk etapta 100 günlük HO ve 2.20 TL seviyelerinin destek görevi yapması gerekmektedir.

Borsaya bildirilen siparişin teslimatının 2020 yılında yapılabileceği ve tahsilatın zaman alabileceği de düşünülürse sadece bu habere bakarak hareket edilmemesi ve bu tür kısa vadeli sert hareketlerde temkinli olunmasında fayda vardır.

Katmerciler için yaptığımız en güncel teknik analizler:
http://www.borsanalist.com/teknikanaliz/katmr-katmerciler-teknik-analiz

Sipariş Haberi:
https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/776896

“Şirketimiz bir Afrika ülkesinden 4×4 Mayına Karşı Dayanıklı Zırhlı Muharebe Aracı ile bu araçların yedek parça ve eğitim hizmetlerini kapsayan 20.770.000 $ (YirmiMilyonYediYüzYetmişBinDolar) tutarında yeni bir ihracat bağlantısını kesinleştirmiştir. Teslimatların 2019-2020 yıllarında gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

UYARI: Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti, araci kurumlar, portföy yönetim sirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müsteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi sözlesmesi çerçevesinde sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel görüslerine dayanmaktadir. Bu nedenle burada yer alan bilgilere dayanilarak yatirim karari verilemez.