Home » Temel Analiz » Kartonsan Temettü Dağıtma Tarihi ve Miktarı

Kartonsan Temettü Dağıtma Tarihi ve Miktarı

Kartonsan Temettü 2020: Kartn Net 10.07 TL

Kartonsan şirketi (kartn hissesi), brüt 11.85 TL, NET 10.07 TL temettü dağıtacak. Şayet bir değişiklik olmazsa 3 Nisan 2020 tarihine portföylerinde hisse ile başlayan yatırımcılar, 7 Nisan 2020 tarihinde temettü almaya hak kazanacaklar.

Borsa İstanbul’da kartn koduyla işlem gören Kartonsan, 3 Nisan 2020’de her hisse için 10.07 TL net temettü verecek.

>> Ek Açıklamalar:
Yönetim Kurulumuzun Kar Dağıtım Önerisi İle İlgili olarak; 27.02.2020 Tarih ve YK/2020-05 Sayılı Toplantısında; Şirketimizin 2019 yılı dönem karından karar ekinde yer alan kar dağıtım önerisinde belirtilen tutarlarda 03.04.2020 tarihinde nakit brüt temettü dağıtılmasına, söz konusu kar dağıtım önerisinin 30.03.2020 tarihinde yapılacak olan Olağan Genel Kurul’a sunulmasına, karar vermiştir.

Şirketimiz sermayesini oluşturan pay senetlerinden İmtiyazlı Payların (A Grubu Payların) aynı zamanda İmtiyazlı olmayan paylara dağıtılan ( B grubu Paylar) kar payından da kar payı alma hakkı bulunmaktadır. İş bu bildirimde yer verilen pay başına brüt ve net kar payları, her bir pay grubunun alacağı toplam kar payı tutar ve oranlarını ifade etmektedir.

KAP Linki: https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/822057

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

UYARI: Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti, araci kurumlar, portföy yönetim sirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müsteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi sözlesmesi çerçevesinde sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel görüslerine dayanmaktadir. Bu nedenle burada yer alan bilgilere dayanilarak yatirim karari verilemez.