Home » Temel Analiz » Federal Mogul İzmit Piston: Gelir Tabloları ve Son Çeyrek Performansı

Federal Mogul İzmit Piston: Gelir Tabloları ve Son Çeyrek Performansı

Federal Mogul İzmit Piston (Fmizp) Vergi Dairesi Bilançosu: Fmizp 2019 yılına ait 12 aylık mali tablosunu vergi dairesine gönderdi. Aşağıda 2019 ve 2018 yıllarına ait mali tabloların bir kısmına ait kıyaslamayı görebilirsiniz. Hemen altta da 2019 vergi bilançosunun tamamı gösterilmiştir. Şirket, yıllık bilançosunu ise en geç Mart 2020’de gönderecektir.

Fmizp (Federal Mogul İzmit Piston) – Vergi dairesine gönderilen mali tabloların Kıyaslanması – Gelir Tablosu – 2018 ve 2019 yıllık (12 aylık)

2019 4.çeyrekte dövizdeki artıştan olumlu etkilendiği görülen şirketin vergi dairesi bilançosunda cirosu 123 milyona yükselirken NET KARı da 30.9 milyon olmuştur. 2019-9 aylıkta şirket 22 milyon TL KAR açıklamıştı. Geçmiş yıllara baktığımızda asıl bilançoları ile vergi dairesi bilançoları arasında satışlar hanesinde farklılıklar olsa da KAR bölümünde büyük değişiklikler olmadığı görülmektedir. Bu durumda İHRACAT ağırlıklı çalışan şirketin son çeyrek performansının oldukça iyi olduğu düşünülebilir.

Fmizp (Federal Mogul İzmit Piston) – Vergi dairesine gönderilen mali tablo – Gelir Tablosu – 2019 yıllık (12 aylık)

Teknik olarak düzeltme yaptığı görülen hissede kısa vadeli düşüş trendinin sonlanması beklenebilir. Tahtası sığ olduğu için hisse alım-satımları zor olabilmektedir.

Fmizp TEMEL Analiz Sayfamız:
http://www.borsanalist.com/temelanaliz/fmizptemelanaliz/

FMİZP Teknik Analiz Sayfamız:
http://www.borsanalist.com/teknikanaliz/fmizp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

UYARI: Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti, araci kurumlar, portföy yönetim sirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müsteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi sözlesmesi çerçevesinde sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel görüslerine dayanmaktadir. Bu nedenle burada yer alan bilgilere dayanilarak yatirim karari verilemez.