Home » Genel » Bilançolarda Kullanılacak Döviz Kurları

Bilançolarda Kullanılacak Döviz Kurları

Borsa’da 2019 yılının 6 aylık bilançoları yakında açıklanacaktır. İhracat ve ithalat yapmakta olan şirketler, 2.çeyrekte kullandıkları Dolar, Euro ve Sterlin gibi döviz kurlarına göre 6 aylık bilançolarında hesaplamalar yapacaklardır. Merkez Bankasına göre 6 aylık bilançolarda aşağıdaki KUR değerleri kullanılacaktır:

2019 Yılı 2. Çeyrek Bilançolarında Kullanılacak Döviz Kurları (Kapanış: 28.06.2019)

2019 yılının altı aylık bilançoları ile 2018 yılının aynı dönemine ait bilançolar kıyaslanacağı için geçen yılın KUR değerlerinin de bilinmesi gerekmektedir. 2018 yılının 2. çeyreğindeki aylık kapanış KUR değerlerinden bazıları aşağıda gösterilmiştir. Bununla birlikte gelecek bilançolarla ilgili tahmin yaparken belki de ortalama KUR değerlerini kullanmak daha isabetli olacaktır.

2019-6 Aylık Bilançolarda Kullanılacak Bazı KUR Değerlerinin, 2018-6 dakilere Göre Değişimi

Merkez Bankası Döviz Kurları – 2018 yılı

2018 Yılında 6 Aylık bilançolar Açıklanmadan Önceki KUR Değerleri (06.05.2019)

Merkez bankası tarafından yayınlanan her güne ait KUR değerleri için:
https://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/connect/TR/TCMB+TR/Main+Menu/Istatistikler/Doviz+Kurlari/Gosterge+Niteligindeki+Merkez+Bankasi+Kurlarii

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

UYARI: Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatirim danismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti, araci kurumlar, portföy yönetim sirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müsteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi sözlesmesi çerçevesinde sunulmaktadir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel görüslerine dayanmaktadir. Bu nedenle burada yer alan bilgilere dayanilarak yatirim karari verilemez.